Şiran Belediyesi

Ulaşım

Geri

Ulaşım

İLÇEMİZDE ULAŞIM

Karayolu ile Şiran ilçesinden D-885 Karayolu kullanılarak yaklaşık 25 dakikada Kelkit ilçesine ulaşılabilmektedir. Gümüşhane Merkez’e de D-883 Karayolunu kullanarak yaklaşık 1 saat 5 dakikada, Trabzon’un Merkez ilçesinden de E-97 Karayolu üzerinden yaklaşık 2 saat 13 dakikada Şiran’a ulaşım sağlanmaktadır. Aynı şekilde Erzincan Merkez’den de D-885 Karayolu üzerinden kullanarak yaklaşık 1 saat 21 dakikada Şiran’a ulaşım sağlanmaktadır.

TOPLU TAŞIMA İLE ŞİRAN’A ULAŞIM

İlçemize diğer ilçelerden ulaşım otobüs, dolmuş ve taksi hatlarıyla gerçekleşmektedir. İlçemizde şehir içi taksi hatları kullanımı daha yaygın olup, mahallelerimize Belediyemizin dolmuş hattıda hizmet vermektedir. Köylerimize ulaşım köylerin şahsi özel dolmuşları hizmet vermektedir.

Komşu illerimize kooperatif dolmuş hatları, uzak olan illerimize ilçemizde bulunan özel otobüs firmalarımız günün belirli saatlerinde hizmet vermektedir.

ŞİRAN İLÇESİNDEN HAVALİMANI’NA ULAŞIM

Aracınız ile E-97 Karayolu üzerinden yaklaşık olarak 2 saat 13 dakikada Trabzon Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca aracınız ile D-885 Karayolu üzerinden yaklaşık olarak 1 saat 27 dakikada Erzincan Havalimanı’na da ulaşabilirsiniz.